11 грудня у бібліотеці-філії №12 відбулася година правознавства «Коли мої права порушують».
Учні 9-Б класу гімназії №2 зустрілись зі студенткою 3-го курсу Хмельницького університету управління та права Анною Садовською, з якою й обговорили проблеми насильства над дітьми та шляхи їх розв’язання.
Учні ділились сімейними непорозуміннями та обговорювали питання виходу із критичних ситуацій, у які найчастіше потрапляють діти. Особливо їх цікавила така актуальна проблема, як знущання однолітків.
Анна Садовська наголосила на тому, що дорослі виховують дітей своїми щоденними справами і вчинками. Все, що чують і бачать діти (і добре, і зле), відображається у їхній поведінці.
До заходу була оформлена тематична книжкова поличка «Дитина та її права».
Вікторія Пешкова, бібліотекар бібліотеки-філії №12
10 грудня у бібліотеці-філії №7 відбувся правовий всеобуч «Знай свої права» для учнів 7-А класу ЗОШ №18, на який завітала юрист Хмельницького регіонального центру підтримки дітей Наталя Хмелевська.
Під час зустрічі Наталя Володимирівна розповіла учням про права людини та громадянина, визначені Конституцією України. Були обговорені питання про права, які на сьогодні надані дітям та підліткам у нашій державі.
В учнів під час лекції виникло багато запитань, на які вони отримали змістовні та вичерпні відповіді. Також під час зустрічі слухачі дізналися про роботу Хмельницького регіонального центру підтримки дітей, як і де можна отримати безоплатну правову допомогу та про особливості її надання неповнолітнім.
Ліна Ніколаєва, завідуюча бібліотекою-філією №7
Вже багато років бібліотека-філія №4 координує свою роботу із Хмельницьким міськрайонним управлінням юстиції.
7 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, бібліотекарі разом із головним спеціалістом відділу правової роботи Наталією Білик організували зустріч з учнями 9-В класу СЗШ №8 і провели з ними змістовну бесіду-роздум «Що я знаю про свої права?».
Наталія Вікторівна змістовно та цікаво розповіла дітям про права та обов’язки, повагу до законів держави, правила і норми поведінки до оточуючих, навела багато реальних цікавих фактів про толерантність і чуйність у суспільстві. Також пані Наталія відповіла на всі запитання юних користувачів та дала декілька слушних порад.
Класний керівник Русина Васильєва зауважила, що такі заходи дуже потрібні для підростаючого покоління, вони підвищують рівень правової культури дітей та забезпечують їх інформацією щодо орієнтиру у світі права і закону. Адже у повсякденному житті школярам найбільше потрібні саме знання своїх прав та обов’язків.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4
|