Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  28 серпня православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці
  Ольга Войтюк, бібліотекар центральної бібліотеки
  23 Серпня 2017 р.

  В Україні поряд із державними святами відзначають і релігійні свята. 

  28 серпня православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Свято належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої. Не дивно, чому скорбота людей  поєднується із радістю: смерті як знищення просто не існує. На це вказує  слов'янська назва «Успіння», тобто «сон», за яким буде пробудження.

  Історичних даних про те, як довго Божа Матір після Христового Вознесіння перебувала на землі, немає, оскільки про це у Євангелії нічого не сказано. Відомо, що Ісус Христос просив Її усиновити Свого улюбленого учня – святого Іоанна Богослова. З історії Нового Заповіту ми також знаємо, що Матір Господа була шанованою серед апостолів і перебувала з ними в Єрусалимі.

  За переказами, Вона була щирою, розсудливою, небагатослівною, працелюбною, багато читала, нікому не заздрила, шанувала старших, бажала усім добра. Мати Божа стала  уособленням чистоти: у Неї не було нічого суворого в очах, необачного в словах, нічого негідного в діях.

  Одного разу на Голгофі до неї з'явився архангел Гавриїл і сповістив  про те, що Вона через три дні земне життя поміняє на небесне.За звісткою архангела, успіння Богородиці мало статися о третій годині. Святі апостоли запалили багато свічок і оточили урочисто прикрашену постіль, на якій лежала Мати Божа. Зненацька засяяло світло і до людей зійшов сам Ісус Христос. Побачивши сина, Матір Божа дуже зраділа і без жодних тілесних страждань віддала свою душу.

  На третій день після поховання апостоли розкрили гробницю, тому що дуже хотів Її побачити апостол Хома. І цей апостол, що колись засумнівався у Воскресінні Христа, тепер сам сповістив товаришам про воскресіння Його Матері: бажаючи поклонитися тілу Марії, він знайшов у печері самі лише похоронні пелени.

  Пречисте тіло Матері Божої було поховано на сімейному кладовищі.

  Час Успіння Діви Марії невідомий. Очевидно лише, що це було до перших гонінь на християн, розв'язаних імператором Нероном у 64 році.

  Суть християнського життя Богоматір шукала не в словах, не у виступах чи промовах, а в самому житті. Вона Своїм прикладом навчала людей християнству, пробуджувала в людині Совість – голос Бога.

  У народі це свято називають «Першою Пречистою». У цей день селяни приносили в церкву на літургію колосся нового врожаю, щоб Божа Матір благословила їхній труд та зберегла зібраний врожай від пожежі та дощу.


  Кращі читачі бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського
  Кращі читачі бібліотеки-філії №10 ім. Д. Брилінського
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр