Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день обіймів
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  19 Січня 2018 р.

  21 січня у всьому світі люди відзначають одне із найбільш незвичайних свят – Міжнародний день обіймів. Його заснували у1986 році в Америці. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напругу, своєрідний заклик до вияву щирих, дружніх почуттів, який не просто помітили, а й підтримали і поширили по всьому світу.

  Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності, здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, переповнену не тільки нескінченними турботами, а й тривогами.

  За традицією у цей день можна обіймати усіх, навіть незнайомих людей. Кажуть, що дружні обійми допомагають людям обмінюватися душевним теплом, дарують почуття спокою.

  Крім того, що обійматися приємно, ще й корисно. Вважають, що обійми зміцнюють імунітет людини, підвищують рівень гемоглобіну в крові, прискорюють одужання після хвороби.

  Обійми – один зі способів зняти напругу, вони допомагають знизити артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. На думку багатьох психологів, прояв взаємної ніжності дозволяє значно знизити стресовий стан, розслабитися завдяки виробленню ендорфінів у великій кількості. Так, одні теплі обійми можуть замінити кілька таблеток для боротьби із повсякденними стресами. Дослідники з Амстердамського вільного університету довели, що люди, які страждають екзистенціальною тривогою, зможуть полегшити симптоми, обіймаючи, як живу людину, так і неживі предмети,  наприклад, плюшеві іграшки.

  Італійські медики стверджують, що обійми − це запорука молодості і довголіття, а люди, які здатні виявляти ніжність, живуть у три рази довше, ніж стримані і замкнуті в собі. Обійми стимулюють вироблення окситоцину – гормону любові, що посилює відчуття довіри та задоволення.

  Науковці із Лондона довели, що обійми здатні зменшити біль. Зокрема, медики з'ясували, що, навіть обіймаючи самого себе або торкаючись рукою до руки, можна значно зменшити біль, збільшивши сенсорну стимуляцію, у такий спосіб «обдуривши мозок».

  Найбільше потребують обіймів маленькі діти, адже саме в цей час у їхню підсвідомість закладається здатність любити і ділитися своїм теплом. «Існує безліч досліджень, у яких беруть участь діти-сироти, позбавлені обіймів і ласки батьків. Науково доведено, що часто у дорослому віці вони мають безліч емоційних проблем. Обійми дуже важливі: численні дослідження показують, що вони можуть поліпшити сон, сприятливо впливати на психоемоційний та соціальний розвиток дитини», –  каже американський психолог Шерон Деніелс.

  У 2004 році австралієць Хуан Манн, переживаючи не найкращий період у своєму житті, прилетів до Сіднея. В аеропороту він бачив теплі емоції під час зустрічі пасажирів. Від того, що його ніхто не зустрів, хлопцю стало сумно. Він намалював плакат з написом «Free Hugs» і став із ним посеред залу очікування.  Люди, не  сприймаючи дивакуватого вчинку, проходили повз хлопця. Та незабаром до нього підійшла зовсім незнайома дівчина і щиро обійняла Хуана. Так і зародився святковий флешмоб, який у День обіймів проходить під девізом «Давайте обіймемося», «Обійми без кордонів», «Безкоштовні обійми».

  Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і спокій –  те, чого багатьом із нас не вистачає. Обіймаймося частіше і даруймо душевне тепло один одному!

  Список використаних джерел:

  1. Міжнародний день обіймів [Електронний ресурс] // dilovamova.com: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http:// dilovamova.com (дата звернення 13.01.2018). – Назва з екрану.

  2. Міжнародний день обіймів: історія та особливості незвичайного свята [Електронний ресурс] // styler.rbc.ua: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http:// styler.rbc.ua (дата звернення 13.01.2018). – Назва з екрану.

  3. День обіймів: цікаві факти [Електронний ресурс] // lady.tochka.net: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http:// lady.tochka.net (дата звернення 13.01.2018). – Назва з екрану.

  4. Обіймайтесь на здоров'я // Шкільна бібліотека. – 2016. – №12. – С. 61


  Філія №13
  Філія №13
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Зустрічаємо Новорічні свята з новими книгами!

  Пропонуємо Вашій увазі нові книги, які надійшли до бібліотек ЦБС за останні два місяці. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр