Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Всесвітній день радіо
    Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
    13 Лютого 2018 р.

    Ну що б, здавалося, слова...
    Слова та голос – більш нічого.
    А серце б’ється – ожива,
    Як їх почує!.. Знать, од Бога
    І голос той, і ті слова
    Ідуть меж люди!

    Т. Шевченко

    Про велику силу слова писав Т. Г. Шевченко. Справді, воно може надихнути людину на великі справи, пробудити щирі почуття, є найкращим засобом засвоєння інформації. Більше ста років тому слово отримало нову можливість – бути почутим на великій відстані. Радіо було першим найбільш популярним методом поширення інформації.

    На 36-й Генеральній Асамблеї, що проходила у 2011 році, організація ЮНЕСКО проголосила 13 лютого Всесвітнім Днем Радіо, оскільки цього дня 1946 року була заснована радіостанція Організації Об'єднаних Націй. Головною метою радіостанції ООН – The United Nations Radio – є пропаганда загальносвітових ідей Об'єднаних Націй, серед яких – гендерна рівність, мир, толерантність, повага до прав людини, економічний і соціальний розвиток, а також захист міжнародних законів.

    Радіо є недорогим засобом масової інформації, який охоплює найвіддаленіші куточки планети, що дає можливість журналістам повідомляти про важливі події та розповідати історії, які повчають і надихають; ним мають змогу користуватися інваліди, малограмотні, бідні. Крім цього, радіо відіграє важливу роль для забезпечення екстреного зв'язку в зонах лиха та допомоги постраждалим.

    Існують цікаві факти про радіо.

    • Перший радіоприймач запатентував у 1893-му році сербський учений Тесла.

    • В Україні перший радіозв’язок встановили понад 115 років тому– 30 грудня 1902 року на лінії Херсон – Гола Пристань. А першим українським містом, де працювала радіостанціяу 1924 році, став Харків.

    • Як гуси врятували Рим, так і радіо врятувало Ейфелеву вежу, яка була побудована в 1889 році для всесвітньої виставки з умовою демонтажу через 20 років. Проте на початку XX століття на вежі була розміщена стаціонарна радіостанція, яка допомогла французькому військовому командуванню під час Першої світової війни. Надалі з вежі транслювали і радіопередачі, і телевізійні сигнали для населення міста. Контракт з творцем вежі був продовжений, а вона й досі радує і парижан, і закоханих у Францію туристів.

    • Історія появи слова "хакер" веде свій початок теж із радіо. Спочатку це були люди, які зламували паролі на спеціальних станціях.

    Ще декілька десятків років тому ніхто не міг уявити, що колись радіопрогравачі будуть не такими популярними, а на заміну їм прийде радіо-онлайн.Тепер немає необхідності крутити ручку радіоприймача, щоб дізнатися про погоду, слухати музику або передачі, бути в курсі новин зі всього світу. На думку вчених, радіо є більш здоровою альтернативою телебаченню, адже воно заряджає слухачів енергією та робить їх щасливішими.

      

    Список використаних джерел

    1. 3 цікаві факти про радіо, які можуть вас здивувати [Електронний ресурс] // ukrinform.ua: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://ukrinform.ua (дата звернення 5.02.2018). – Назва з екрану.

    2. 13 лютого – Всесвітній день радіо здивувати [Електронний ресурс] // ridna.ua: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу http://ridna.ua (дата звернення 5.02.2018). – Назва з екрану.


    Філія №13
    Філія №13
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо

    Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо.

    Багато нових, цікавих, пізнавальних книг та літератури для дозвілля надійшло до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр