Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Всесвітній день «дякую»
    Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
    14 Січня 2019 р.

    Вдячність – ознака благородства душі.

    Езоп

    Всесвітній день «дякую» відзначають 11 січня за ініціативою ООН та ЮНЕСКО. Ця дата нагадує кожному із нас про головний обов’язок ­людини – дякувати Богу за кожен прожитий день, рідним – за турботу та любов, друзям – за взаєморозуміння, незнайомцям – за будь-яку послугу чи допомогу.

    Психологи вважають, що слова вдячності мають терапевтичний ефект. Подяка лікує від душевних переживань, сприяє гармонійному стану людини. Дехто радить вести «Щоденник вдячності», у якому кожного вечора, аналізуючи день, слід робити записи, висловлюючи подяку за радість, за життєві сили, за спокій, за відкриття, за уроки, за досвід, навіть якщо він гіркий. Так людина формує у собі позитивний спосіб мислення, спрямовуючи свою увагу на позитивні сторони життя, стає менш схильною до стресів, оскільки бачить урізних ситуаціях уроки для розвитку. 

    Вияв вдячності не тільки налаштовує на позитив, а й покращує  взаємовідносини між людьми. Слово «дякую» розуміють у багатьох країнах Європи, бо звучить воно схоже: у польській мові – dziekuje, у німецькій – danke, у чеській – dekuji, у словацькій – dakujem. В Україні підсилюють семантику цього слова прислівники «дуже», «щиро», «сердечно»,  «щиросердечно», «безмежно». Крім слів, українці виражають вдячність дружніми обіймами, поцілунками та  рукостисканням.

    У Сполучених Штатах Америки людину, якій дякують, плескають по плечу, притискають до себе. Емоційні італійці обіймають та цілують співрозмовника. Китайці ж не люблять тактильних контактів. Під час вираження подяки між ними має залишатися особистий простір, який не можна порушувати. Японці узнак вдячності кланяються одинодному. В Індії людина, яка подає бідняку милостиню, дякує йому за це, бо вона цією ж пожертвою поліпшує собі карму.

    Сказані від щирого серця будь-якою мовою слова подяки допомагають нам стати ближчими один до одного, передають енергію добра і світла від однієї людини до іншої, розвивають благородні почуття честі і людської гідності.


    Майстер-клас із вишивання
    Майстер-клас із вишивання
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Зустрічаємо літо з новими книгами!

    Пропонуємо Вашій увазі новинки, які надішли до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади в другому кварталі 2024 року.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр