Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Соборна Україна: століття єдності відзначили в міських бібліотеках
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    23 Січня 2019 р.

    22 січня відзначаємо День Соборності України. Цьогоріч минає 100 років з часу проголошення Акта про об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. У зачитаному Акті Злуки відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

    Центральна міська бібліотека на славу ювілейної дати провела День інформації «Україна – соборна держава». Презентували книжкову виставку «Єдина духом Україна» та здійснили огляд літератури «Україна є, була і буде!». Також відбувся історичний батл «Об’єднай Україну», який, до речі, одночасно працівники міських книгозбірень провели в п'яти бібліотеках-філіях. У центральній бібліотеці грали учні 10-Б класу гімназії №1.     

       

    «Гра є надзвичайно пізнавальною для учнів десятих класів. Завдяки їй можна не тільки повторити, але і вдосконалити пройдений матеріал. Запитання, розділені по секторах-регіонах, що дозволяє краще зрозуміти їхній територіальний аспект, є дуже оригінальними та інколи несподіваними, адже охоплюють не тільки базові знання, а і цікаві факти, пов’язані з Українською революцією початку ХХ століття», – поділилася враженням Аліса Зеленко.

    Ірина Довгалюк, головний бібліотекар ЦБ

     

    Головною традицією у День Соборності України став живий ланцюг. Історія її починається з 1990 року, коли українці-патріоти вперше вирішили так символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.

    22 січня у бібліотеці-філії №3 учні 10 класів НВК №7 зіграли в настільну гру «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.». Учасники поділились на три команди  «Махновці», «Винниченки» та «Лізогуби». Основна мета цієї гри об’єднати в одну державу всі українські землі.  Учасникам це вдалося, хоча запитання були не з легких. Перемога дісталася «Махновцям».

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотеки-філії №3

     

    У бібліотеці-філії №14 об'єднували Україну три команди учнів 10-А класу НВК №9. Це були «Нащадки Скоропадського», «Чорна Рада», «Тризубівці». Із великим захопленням команди почали змагання. Перевірити свої знання з історії України через гру – це дійсно цікаво!

    «Більше двох годин вирувала гра із влучними відповідями та дотепними коментарями учасників. Це було справжнє інтелектуальне змагання! Учні  довели, що добре знають історію України» розповідають працівники книгозбірні.

    «Гра дуже цікава. Вона дійсно розвиває пам'ять, логіку, увагу, і дуже допоможе у навчанні. Усім рекомендую», – поділилася враженнями учасниця Валя Слівінська.

    Валентина Черненко, завідуюча бібліотеки-філії №14

      

    У бібліотеці-філії №4 учні ЗОШ №14 з 9-Б теж зібралися на історичний батл «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 рр.». Діти з нетерпінням взялися за справу, створили три команди і розпочали гру. Було багато сумнівів, запитань, зацікавленості.  Усі команди гідно справляся із завданням, але в решті-решт тільки одна вийшла переможцем.

    «Дуже було цікаво, несподівано. Я був вражений, як цікаво можна готуватися до уроку з історії України. Багато дізнався про героїчне минуле нашої країни», – висловив свою думку Карвацький Максим.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

    У центральній бібліотеці-філії для дітей №12 державне свято відзначили конкурсом читців «На шляху до Соборності України». Читачі бібліотеки, учні 5-11 класів, зачитували поезію українських авторів, присвячену незалежності та єднанню України. Юні декламатори дуже творчо підійшли до конкурсу: підготували слайди та музичний супровід, усі вдягнули вишиванки.

    «Такі заходи виховують у дітей любов та повагу до України, української мови, патріотизм, вчать пишатися причетністю до української культури, усвідомити свою відповідальність за майбутнє Батьківщини», – зазначила педагог-організатор СЗОШ №21 Анжеліка Шкловська.

    Журі оцінювало виразність та артистизм, творчий підхід та зовнішню підготовку учасників конкурсу по 5-бальній шкалі та обрали шістьох переможців. Ними стали – Доленко Катерина, Кирилюк Олександра, Халабузар Катерина, Затилкіна Ярина, Присяжна Поліна та Холодюк Андріана.

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

      

    День Соборності України – по-особливому патріотичне свято, яке об’єднує 22 січня усіх українців «живим» ланцюгом і дає впевненість кожному з нас у нашій етнічній і територіальній єдності. Це символічне об’єднання Сходу і Заходу України. Це віра в те, що ніхто і ніщо не зламає нашу соборність, яка з давніх-давен ріднить всіх українців.

    У цей день з привітаннями до юних українців – учнів 6-Г та 8-А класів НВК №2 завітали бібліотекарі філій №9 та №15. Історичний екскурс «Моя суверенна Україна» із тематичним відеорядом допоміг учням поринутив історію 1917-1919 рр. Особливу увагу приділили надважливій події – об’єднанню УНР і ЗУНР.

    Перевірити знання дітей з історії України вдалося за допомогою тематичної вікторини. Найактивніші учасники отримали солодкі призи.

    Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

      

    Все, що мріялось віками,
    Сповнилось, настало! 
    „Ще не вмерла Україна” –
    Гордо прозвучало.  

    З нагоди нагоди Дня Соборності України 19 січня у бібліотеці-філії №8 провели історичний екскурс «Соборна Україна – мирна і єдина». Восьмикласники НВО №28 дізнались про про події 1918-1919 років.

    Весь народ був розділений за політичними інтересами. Спокійно вирішити проблему не вдалося. Це були криваві часи для України. І все ж таки 22 січня 1919 року відбулась церемонія об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки з дотриманням усіх належних урочистостей. Незважаючи на те, що Акт злуки мав певною мірою формальний характер, усе ж таки він відіграв надзвичайно важливу роль, адже об'єднання українських земель було давньою заповітною українців. Це був перший за останні шістсот років рішучий крок нашого народу до єдності. Розповідь працівники книгозбірні доповнили презентацією та відеороликами.

    Нас постійно ділили і ділять, особливо на Схід і Захід. Діти вчителі та бібліотекарі у бібліотеці взялись за руки і створили  «живий ланцюг», що об’єднав хлопців та дівчат, друзів та товаришів, дорослих та дітей, подібно того, як об’єднує «живий ланцюг» дві сторони Дніпра.

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії№8  


    Філія №3
    Філія №3
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Книг багато не буває

    Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр