Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Про IV Літню школу молодих бібліотекарів з перших уст
    Аліна Войтюк, головна бібліотекарка центральної публічної бібліотеки
    21 Липня 2021 р.

    З 13 по 16 липня 2021 тривала IV Літня школа молодих бібліотекарів. Учасницею такої стала головна бібліотекарка відділу обслуговування центральної публічної бібліотеки Аліна Войтюк. Вона побувала в селі Лумшори Закарпатської області, де цьогоріч відбулися бібліотечні навчання.

    Додамо, що Літня школа молодих бібліотекарів – це культурно-освітній проєкт, який проходить у форматі тренінгів з використанням інтерактивних форм навчання, майстер-класів, практичних занять та інших форм, що сприяють розвитку креативності в його учасників. Організовує навчання для працівників книгозбірень Українська бібліотечна асоціація.

    Про свою навчальну подорож, отриманий досвід, емоції від гір та заряд робочого натхнення розповіла Аліна Войтюк. Читаймо далі.

    Добігла кінця моя навчальна поїздка до IV Літньої школи молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації. Зараз я можу з впевненістю сказати, що це було настільки потужно, енергетично та інформативно, що я жодного  разу не пошкодувала про рішення поїхати.

    Важка далека дорога до Ужгорода, а згодом до села Лумшори одразу забулася, адже енергетика гір та знання учасників просто заполонили всі думки.

    Ще до недавнього часу я думала, що Українська бібліотечна асоціація – це щось недосяжне. Але два роки праці на бібліотечних теренах –  і от я маю нагоду повчитися у найкращих. А це:

    Оксана Бруй – українська бібліотекарка, громадська діячка, директорка науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація, кандидатка наук із соціальних комунікацій. Уявіть скільки корисностей я, бібліотекарка з дворічним стажем, змогла від неї дізнатися».

    • Успішна сучасна бібліотека – клієнтоорієнтована, а тому затребувана!
    • Бібліотекам потрібні молоді екстраверти з високим рівнем стресостійкості.
    • Продуктом бібліотеки має бути не лише інформаційний матеріал. Це можуть бути навіть танці!

    Лариса Лугова – членкиня Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей, почесна членкиня Польської спілки бібліотек, авторка численних публікацій про діяльність українських бібліотек для дітей та проблеми бібліотечного обслуговування.

    • Бібліотека – це місце для креативу. До кожної справи підходьте творчо, тоді все вдаватиметься.
    • Попри технологічний прогрес, за класичною бібліотекою з книгами все-таки залишатиметься «контрольний пакет» (як мінімум 51%).

    Шалено круте креативне завдання від пані Лариси: «Як можна застосовувати каталожну картку, окрім її прямого призначення? Нумо, шановні бібліотекарі та бібліотекарки, напружуймо свій мозок! Ідеї можете кидати мені в особисті повідомлення в фейсбук. Найкреативніша отримає від мене подаруночок. Обіцяю!».

    Ігор Огура – директор ТОВ «Biblio.Center». Футурологічна лекція від пана Ігоря – це щось неймовірне: політ фантазії та виклик собі самому. Ми просто взяли і перенеслися у 2051 рік. Зрозуміли, що все у цьому світі мінливо: змінюються роки, технології, люди, незмінною залишається інформація. А хто володіє інформацією, той володіє світом! Тому бібліотеки та книгу будуть завжди. Можливо, в інших видах та проявах, але головне, що будуть!

    Шановні тренери IV Літньої школи молодих бібліотекарів, дякую вам за мозковий штурм, за спілкування, за емоції, за вашу працю.  Дивлячись на вас, я надихаюся і розумію, що навіть нереальне стане реальним, якщо я дуже цього захочу.

    Щиро дякую організаторам за турботу, за те, що про все подбали, що піклувалися про нас, направляли та зорієнтовували! Ви за все потурбувалися, а ми просто навчалися, намагалися сприйняти все, що чули та бачили, не думаючи про побут! Катерина Косинська та Оксана Шикула – ви майстерні організаторки!

    Говорили та дискутували про все на світі: паперові та електронні книги, зведений каталог, настільні ігри, різноманітні проєкти, квести, кінопокази, читання з батьками, кіберспорт, простори, що існують поруч та спільно з бібліотекою, визначали, які організаційні та індивідуальні фактори перешкоджають працювати та віддаватися власній справі на повну потужність. Намагалися зрозуміти, де у власній ідеальній бібліотеці знаходишся саме ТИ, конкретна людина та спеціаліст. Прокачували мозок, грали брейн-ринг (мабуть, кожен зрозумів свою слабку сторону), спілкувалися, підкорювали вершини (і не лише бібліотечні) та обмінювалися досвідом.

    Відвідали маленьку, але неймовірно затишну бібліотеку села Тур’ї Ремети. Там ми отримали живий доказ того, що нереальне МОЖЕ стати реальним! Молоденька бібліотекарка Аліна Гулик за три роки роботи на бібліотечних теренах зібрала класний, сучасний та якісний фонд практично з нуля, ввела автоматизацію в роботу бібліотеки, самостійно зробила ремонт і вселила віру в те, що все можливо! Аліно, ти неймовірна! Твоє горіння роботою не може залишити байдужим!

    Від кожного з учасників IV Літньої школи молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації я взяла щось для себе! Ми не лише навчалися, а й неформально спілкувалися, багацько сміялися, ходили в гори та на водоспади, досліджували місцевість і сильно здружилися. 

    Дякую всім учасникам школи та сподіваюся на подальше спілкування та співпрацю!


    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Близько 1300 нових книг надійшло до бібліотек міста

    За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр