Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  На п’єдесталі українська книга
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  29 Квітня 2015 р.

  З 1 квітня до 9 липня 2015 року проходить Всеукраїнська акція «Українська молодь читає». Учасники акції ставлять за мету за 100 днів залучити до читання 1000 000 зацікавлених. Приєднуємось!

  Бібліотека запрошує молодь знайти для себе книгу, яка б принесла душевне задоволення!

  17 червня, у рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає», з юними користувачами бібліотеки-філії №8 було проведено читацький брифінг «Сам читаю – тебе закликаю». Присутні переглянули презентацію «Популярні книги молодіжної публіки», а також поділилися враженнями про прочитані новинки.

  З метою визначення п’яти найпопулярніших книг серед молоді було проведено акцію-моніторинг «Читач сказав БРАВО». Для цього протягом березня-травня відвідувачі залишали міні-листівки, в яких ділились враженнями про кращі книги.

  Результати проведеного моніторингу показали, що найбільший інтерес у молоді викликають твори: М. та С. Дяченків «Самум», «Печера»; І. Роздобудько «Останній діамант міледі»; Л. М. Монтгомері «Енн із Ейвонлі»; В. Шкляра «Чорний Ворон. Залишенець».

  Шелестюк Денис поділився, що книги розкривають цікавий світ, допомагають мандрувати через століття і краще розуміти сьогодення.

  Також у книгозбірні було проведено акцію-рекламу «Чому читати корисно», під час якої бібліотекарі та активісти роздали буклети з необхідною інформацією та популяризували цікаві книги.

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

  Бібліотека-філія №13 теж взяла участь у Всеукраїнській акції і провела 28 травня для учнів 9-х класів ЗОШ №7 показ-презентацію «Українська сучасна література». Метою заходу було привернути увагу молоді до читання, виховати повагу до книги, підвищити читацьку активність. Також у бібліотеці оформлено книжкову виставку «Літературне розмаїття».

   

  Працівники бібліотеки часто проводять індивідуальні бесіди щодо виявлення читацьких інтересів молоді, рекомендують прочитати сучасні українські книги, навчають отримувати задоволення від прочитаного, радять знайти для себе книгу, яка б принесла душевне задоволення.

  Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13

  29 квітня у бібліотеці-філії №7 Хмельницької міської ЦБС, у рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає», відбулася літературна зустріч «Зв’язок минулого з сучасним і майбутнім» учнів 9-А класу СЗОШ №18 з відомим подільським поетом Миколою Ковалем.

  Микола Іванович родом із с. Боднарівка Ярмолинецького району. Його дитинство припало на страшні воєнні і післявоєнні роки, було голодним і стражденним. В сім років пас чужі корови, щоб вижити в голодний 1947 рік. Хоч потяг до творчості відчував ще з дитинства, вірші почав писати в армії. Його перший вірш з’явився у 1959 році в колективному армійському збірнику «Впереди пограничных застав». Друкувався також в дивізійній газеті «Советская гвардия», де біля трьох років працював спеціальним кореспондентом, в обласних газетах: «Подільські Вісті», «Хмельницький вечірній», «Радянське Поділля» та інших.

  Микола Іванович розповів про своє життя та творчість, зачитав свої вірші, через які доносить до сердець читачів свою велику любов до прекрасного, до рідного краю, до людей. А Микола Горобець, композитор, поет, співак, виконав пісні на слова Миколи Коваля «Літа, літа» (музика М. Горобця) та «Боднарівка» (муз. М. Люшні).

  Читачі були щиро вдячні гостям за теплу розмову, подаровані видання з автографом та побажаннями Миколи Івановича і висловили сподівання на подальші зустрічі.

  Також до заходу бібліотекарі оформили книжкову виставку «Зв’язок минулого з сучасним і майбутнім», де були представлені книги та збірки поета.

  Ліна Ніколаєва, завідуюча бібліотекою-філією №7

  Є дуже хороші друзі, які приходять до тебе, коли ти захочеш, ніколи с тобою не сваряться і завжди створюють тобі хороший настрій, коли тобі зовсім погано. Треба тільки покликати їх. Скільки вони тобі відкриють, скільки принесуть радості! Такими друзями для нас усіх є книги.

  Саме 28 квітня, у рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає», до Хмельницької центральної міської бібліотеки завітали студенти Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Хмельницького інституту соціальних технологій на письменницький калейдоскоп «Українською серце співає моє».

  На таких презентаціях зазвичай багато присутніх. Усі люблять знайомство з новими книгами. Особливо цікавими такі зустрічі стали протягом останніх років.

  Бібліотекарі пробуджували засобами книги в студентів національну свідомість, почуття гордості за свою Батьківщину, любов до рідної землі та свого народу. Адже начитані люди завжди емоційні, а тому добріші й комунікабельніші.

  Як сказала Олена Броварська, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Хмельницького інституту соціальних технологій: «Ми раді, що долучилися до акції «Українська молодь читає», тому що читання – це саме той інструмент, завдяки якому люди черпають нову інформацію протягом усього життя».

  До уваги присутніх було представлено творчість кращих українських письменників сучасності, які створюють свої неперевершені твори, наслідуючи кращих українських класиків. Це Ліна Костенко, Василь Шкляр, Марія Матіос, Любко Дереш та інші. Молодь із захопленням сприйняла розповідь і переглянула відеопрезентацію про творчість письменників, які є нашими сучасниками, та ознайомилася із тематичною книжковою виставкою «На п’єдесталі українська книга».

  Подібні масові заходи завжди цікаві і популярні серед користувачів. Вони привертають увагу молоді і таким чином бібліотека залучає все більше читачів.

  Валентина Свириденко, завідуюча відділом обслуговування ЦБ


  Центральна публічна бібліотека
  Центральна публічна бібліотека
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Зустрічаємо весну з новою книгою!

  Пропонуємо Вашій увазі нові книги. Література різноманітна, на будь який смак. Книги отримані від Українського інституту книги, за Державною програмою, від проекту «Валізка з книжками», а також подаровані нашими читачами.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр