Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день друзів
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  8 Червня 2016 р.

  9 червня  відзначають Міжнародний день друзів. Це свято вважають неофіційним, однак  воно із кожним роком стає все популярнішим, тому що в усі часи вважалось великою цінністю мати друга. Існує вислів: "Дружба – це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити." Щоб знайти справжнього друга, не достатньо одного дня. Інколи на це потрібні роки. 
   
  Справжніх друзів пов'язують принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога. Дружба не може бути міцною, якщо в ній немає місця чесності. Друг завжди допоможе в біді, захистить, підтримає, але він же перший скаже прямо про недоліки, запропонує їх виправити. Недарма у народі кажуть: «Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже».
   
   
  У скіфів дружба перевірялась кров'ю і оформлялась спеціальним договором і великою клятвою. Надрізавши пальці, побратими зливали свою кров у чашу і, змочивши у ній кінці мечів, куштували цю кров. Після цього ніщо не могло їх розлучити. 
   
  В  епоху середньовіччя дружба вважалась втіленням благородства й вірності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу вище кохання і сімейних стосунків. 
   
   
  Сучасні словники визначають дружбу як близькі стосунки, що засновані на взаємній допомозі, прив'язаності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей, активній зацікавленості один в одному. 
   
  Традиція відзначати День друзів зародилася у США ще в 1935 році. У цей день необхідно проводити час зі своїми друзями, висловлювати їм свою любов і повагу, можна обмінюватися подарунками, квітами, листівками. Свято засноване  для того, щоб ми, незалежно від життєвих обставин, нагадали своїм товаришам про те, наскільки вони важливі для нас.

  60 років ЦБ та 40 центральній бібліотеці для дітей
  60 років ЦБ та 40 центральній бібліотеці для дітей
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Шановним любителям книг!

  Шановні любителі книги! Упродовж грудня 2017 року фонди бібліотек Хмельницької міської ЦБС поповнились новинками, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга» та творами подільських письменників. Усі видання виключно українською мовою.

  Чекаємо Вас у міських бібліотеках.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр