Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Міжнародний день джазу
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  28 Квітня 2017 р.

  30 квітня відзначають Міжнародний день джазу (International Jazz Day).

  «Джаз – це не стиль, а настрій», – саме так характеризують цей музичний напрям його прихильники і виконавці. Спонтанна, енергійна та мрійлива музика поєднала в собі етнічне звучання афроамериканських мелодій та класичного блюзу.

  Унікальна форма музичного мистецтва з’явилася у кінці XIX – на початку XX століття в США. Батьківщиною народження цієї музики вважається Новий Орлеан. Саме там наприкінці XIX століття серед афроамериканців поширився регтайм. Згодом його ритми у поєднанні з елементами блюзу та духовними співами африканців (спіричуелс і госпелз) дали початок новому музичному напряму – джазу, який виник завдяки змішуванню африканської музичної культури та європейської.  А вже 26 лютого 1917 року легендарний склад «Original Dixieland Jazz Band» записав свою першу платівку із джазовими композиціями.

  1923-1929 роки вважають «золотою ерою джазу». Це період розквіту бендів (джазових груп). Особливо високий рівень майстерності та складності  показав оркестр Д. Еллінґтона. У 1930-ті роки з’являються біг-бенди (джазові групи, до складу яких входить більше 17 учасників). Тоді ж виник і стиль джазу – свінґ, який набув великої популярності у період між 1935-1945 роками. «Королем» цього стилю вважають Вені Гудмена.

  В епоху свінґу та панування біг-бендів з’явилося багато професійних виконавців. Майстерність Біллі Холідей та Елли Фіцджеральд стала взірцем для співачок майбутніх десятиліть. Вражав теплим звучанням труби, майстерністю імпровізації й особливим низьким хриплим голосом король джазу Луї Армстронг.

  На межі 40-50-х років XX ст. виник новий різновид напряму – ритм-енд-блюз. Завдяки популярності відомого саксофоніста Чарлі Паркера навіть найбідніші сім'ї купували своїй дитині саксофон, сподіваючись на славу та багатство.

  Поява музикантів неамериканського походження сприяла становленню багатьох національних джазових шкіл, у тому числі й української.

  Уперше Міжнародний день джазу відзначили у 2012 році. Ось уже кілька років це свято об’єднує мільйони людей у спільній любові до музики як найпрекраснішого мистецького явища, яке пробуджує у серці найрізноманітніші почуття, дарує натхнення, додає сил, будує шляхи до порозуміння. 


  Світлана Дуневич - активна читачка філії №15
  Світлана Дуневич - активна читачка філії №15
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки сучасної художньої літератури

  Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр