Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Незвичайне літературне побачення
  Зоя Боєва, редактор ЦБ
  8 Червня 2017 р.

  Досить незвичним 8 червня було уже сьоме за рахунком «Літературне побачення за філіжанкою кави». Саме сьогодні Лора Підгірна була не в ролі модератора як зазвичай, а в якості письменниці, яка ще у травні 2017-го дебютувала з українським історичним вестерном «Червона Офелія», Пригоди Марка Шведа, частина перша. У якості ж модератора була Тамара Козицька, директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.

  Роман «Червона Офелія» – це історія про живих людей, які здебільшого мешкали у Кам’янці-Подільському. Адже більша частина описаної історії відбувається саме у цьому місті. Наразі готується до друку друга частина зазначеної серії «Печатка Святої Маргарити» та історичний вестерн «Омбре. Між темрявою та світлом».

  «Мені пощастило мешкати у Кам’янці-Подільському, ходити тими ж вулицями, якими 100 років тому міг ходити мій улюбленець – головний герой цієї історії, Марко Швед, обдирати підбори об ту ж бруківку у Старому місті, що й Олеся Біличенко. У колишньому маєтку поміщиці Осавулової (нині – дитячому тубсанаторії), який у червні 1919-го перетворився на резиденцію уряду УНР, донедавна працювала моя мама. Будинок №1 на Шпитальній, Вірменська площа, катедра, будинок Йосифа Роллє, міський будинок культури, Руські та Польські фільварки, усе старе місто… Всі ці місця мені знайомі з дитинства», – розповідає Лора Підгірна.

  Письменниця займається краєзнавством, є активною громадською діячкою, журналістом, автором та координатором громадського проекту «Літературний туризм», мета якого – надати можливість зустрічі читача з маленьких українських міст із відомими сучасними українськими письменниками. І їй все вдається, доля прихильна до її благих ідей і до неї самої.

  Привітати письменницю прийшли колеги по перу, бібліотекарі, прихильники проекту та вдячні читачі.

  «Роман Лори Підгірної став для мене приємною несподіванкою. А несподіванка завжди має свою логіку. Думаю, що у неї з’явиться ще чимало гарних та цікавих книг, адже її веде щаслива доля», – поділився емоціями відомий подільський письменник Петро Маліш.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Краєзнавчі посиденьки з книгою

  В перші місяці 2022 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської громади надійшли нові твори подільських письменників. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр