Блог "Бібліотека-філія №10 ім. Д. Брилінського"
"Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина" |
|
Адреса: 29018, м.Хмельницький, вул.Тернопільська,32
(мікрорайон Південно-Західний)
e-mail: kmcbs.f10@gmail.com; skype: kmcbs.f10; Facebook
Обслуговує користувачів:
(графік роботи на зимовий період з 1 вересня до 31 травня)
Понеділок-п'ятниця: з 1000 до 1730.
Субота: з 1000 до 1630.
Вихідний – неділя, другий вихідний за окремим графіком.
Дезінфекція приміщення: 1200—1215, 1500—1515.
Санітарний день – останній робочий день місяця.
|
|
Завідуюча:
Слободян Ганна Ігорівна
Бібліотекарки:
Колокольникова Ольга Олександрівна
Чех Ірина Петрівна
|
|
|
|
Структура:
• Читальний зал
• Абонемент 1-4 класів
• Абонемент 5-9 класів
На 1 січня 2024 року: у бібліотеці читає 2 609 осіб.
Фонд: 10 052 примірники книг та періодичних видань.
Паспорт бібліотеки-філії:
паспорт
|
|
Додаткові послуги:
|
|
Основні напрямки роботи:
У бібліотеці працює клуб: «Яскрава палітра».
Мета: формувати у підростаючого покоління естетичні погляди, навики розуміння прекрасного, виховання естетичних почуттів, уміння отримувати насолоду від сприймання прекрасного.
Засідання відбуваються: остання середа місяця о 14.00
Коротка історична довідка:
Міську бібліотеку-філію для дітей №10 у Хмельницькому знають і діти, і дорослі, адже ще 1968-ий можна вважати роком її народження. Першопочатково вона розташувалась у приміщенні ЗОШ №4, що на вулиці Тернопільській (перша завідуюча – Савченко Ніна Порфиріївна, книжковий фонд – близько 2500 тис. примірників книг). Користувачами бібліотеки були діти Південно-Західного мікрорайону міста.
З 1976 року, після централізації бібліотек міста, вона стала структурним підрозділом Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи – бібліотекою-філією №10. На 1.01.1980 р. її фонд становив уже 24 549 примірників.
Рішенням Хмельницької міської ради №44/а від 07.02.1983 року, з метою поліпшення умов роботи бібліотеки-філії №10 міської централізованої бібліотечної системи, їй було передано приміщення на вулиці Тернопільській, 32 (площею 150 м2). Вона уже тоді мала велику популярність серед навчально-виховних закладів і плідно співпрацювала з ними, а саме: з ЗОШ №24, № 27, №4, дошкільним закладом №40. У цей час тут починає діяти гурток «Юний краєзнавець», який збирає навколо себе дітей, що цікавляться історією нашого краю, міста.
З 1995 року завідуючою стає Зозуля Лілія Володимирівна. Бібліотека налагоджує тісні зв'язки із загальноосвітніми, музичними та художніми школами, позашкільними та громадськими організаціями, які пов'язані з вихованням дітей. З вересня 2012 року естафету завідування переймає Дроздова Олена Володимирівна, яка багато років працювала у цій філії провідним бібліотекарем.
З 2003 року згідно з наказом директора ЦБС від 10.03.2003 року №1а була перейменована у бібліотеку-філію №10 ім. Д. Брилінського для дітей. Це стало важливою подією у житті книгозбірні, адже Дмитро Михайлович Брилінський – видатний письменник, художник, публіцист, краєзнавець, філософ, який здобув славу не тільки в області, але й за її межами.
У 2009 році бібліотека отримала комп'ютерне обладнання: комп'ютер, принтер, сканер, ксерокс, а з березня цього ж року – і доступ до мережі Інтернет. Це дало змогу набагато покращити інформаційне обслуговування користувачів.
Сьогодні бібліотека – це справжній центр роботи з дітьми: 18483 одиниць бібліотечних фондів, понад 2100 читачів, 3 відділи, клуб «Юний краєзнавець». Учасник всеукраїнських, обласних, міських конкурсів.
У 2014-15 роках проведено капітальний ремонт приміщення бібліотеки, повністю оновлено меблі.
Додаткова інформація:
♦За підсумками роботи бібліотека стала втретє переможцем щорічного конкурсу "Краща бібліотека-філія 2021 року" серед бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС
♦За підсумками роботи бібліотека стала вдруге переможцем щорічного конкурсу "Краща бібліотека-філія 2020 року" серед бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС
♦У бібліотеці змінено провайдера "Укртелеком" на "X-City".
♦За підсумками роботи бібліотека стала переможцем щорічного конкурсу "Краща бібліотека-філія 2019 року" серед бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС
♦Бібліотека стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія.Цифрова освіта».
♦Бібліотека стала переможцем Громадського проєкту "Бюджет міських ініціатив" з проєктом ""SMALL-TOWN - у бібліотеці"
♦У січні в бібліотеці розпочато штрихкодування активного фонду з метою запровадження електронної книговидачі.
♦Юлія Ящук, бібліотекар бібліотеки-філії №10, за результатами конкурсу "Сучасний бібліотекар" здобула титул "Літературного PR-агента". Вона найкраще розрекламувала українську сучасну книгу.
♦Читач бібліотеки Горячок Максим став переможцем ІІ етапу конкурсу дитячого читання "Найкращий читач Хмельничини – 2013" серед читачів – учнів 6-их класів, а у номінації "Читацький щоденник" серед учнів 7-их класів переміг читач бібліотеки Венгер Ярослав.
♦Читачка бібліотеки Уманець Аня посіла ІІІ місце у номінації "Книжки-саморобки" обласного конкурсу юних дарувань "Кобзарики".
♦Читачка бібліотеки Грушецька Аліна посіла друге місце у ІІ міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2012», а Кучер Вероніка перемогла у номінації конкурсу «Читацький щоденник».
♦У рамках проєкту "Сучасна бібліотека йде в люди" спільно із колегами бібліотек-філій №7 та №11 проведено круглий стіл на тему "Діалог з громадою" у Південно-Західному мікрорайоні міста.