Блог "Бібліотека-філія №11"
"Для громади –
важлива, для тебе особлива. Бібліотек@" |
Завідуюча:
Глива Алла Іванівна
Бібліотекарки:
Білецька Алла Володимирівна
Потравна Інна Вікторівна
Структура: • Читальний зал • Абонемент
Коротка історична довідка:
У 1969 році в центрі міста Хмельницького по вул. 25 Жовтня відкрита бібліотека-філія №11. На той час фонд бібліотеки сстановив 27749 примірників. Бібліотека розвивалася, фонд збільшувався. У 1983 році фонд бібліотеки збільшився майже на 10 тисяч. Приміщення потребувало розширення. У зв'язку з цим, за рішенням міськвиконкому, у 1983 році бібліотеку було переведено у приміщення за адресою Львівське шосе, 47/2.
За період з 1983 по 1989 роки завідуючі бібліотекою змінювалися: Воскобойникова Белла Ісаївна, Бєсєдіна Тетяна Олександрівна, Заборовська Ольга Олександрівна, Тютюнник Лідія Пилипівна. У 1989 році приступила до обов'язків завідуючої Марценюк Віра Порфирівна, яка працювала на цій посаді до 1999 року. Більше 10 років завідуючою була Сінькова Світлана Володимирівна, з 2010 року бібліотеку очолювала Лебідь Владислава Владиславівна. З 1 березня 2013 року естафету завідування прийняла Венгрова Тетяна Юріївна.
Для потреби користувачів у книгозбірні працюють 3 комп'ютери з підключенням до Інтернету, бібліотека надає послуги ксерокопіювання та друку. З 2013 року під девізом «Для громади – важлива, для тебе особлива. Бібліотек@» розпочав свою роботу блог https://biblioteka11.wordpress.com, на якому розміщуються актуальні статті про роботу бібліотеки.
У фейсбуці створена персональна сторінка книгозбірні www.facebook.com/biblioteka11, яка служить для популяризації роботи бібліотеки, реклами культурних заходів. У 2016 році на базі бібліотеки розпочав свою роботу клуб за інтересами «Бібліорозмовини». Даний клуб об'єднує людей переважно пенсійного віку. Мета діяльності клубу полягає у створенні сприятливих умов для самореалізації та гармонійного розвитку особистості, розширення світогляду, активного дозвілля, пропаганди здорового способу життя, збереження фізичного, психічного та соціального здоров'я членів клубів, сприяння підвищенню громадянської свідомості.
На 1 січня 2023 року: у бібліотеці читають 2 378 осіб.
Фонд: 16 442 примірники книг та періодичних видань.
Основні напрямки роботи:
У бібліотеці працює клуб «Бібліорозмовини».
Мета: розвиток творчих здібностей, розширення світогляду, спілкування людей старшого віку, оздоровлення без ліку.
Засідання відбуваються: один раз у три місяці.
Згідно з міською програмою «Нова лінія культурних змін» діє Мобільний консультативний центр із цифрової освіти для людей з особливими потребами.
Додаткові послуги:
-
користування нічним абонементом;
-
надання послуг Інтернет;
-
сканування;
-
ксерокопіювання;
-
друк документів;
-
інші послуги;
-

|
Додаткова інформація:
♦У січні в бібліотеці розпочато штрихкодування активного фонду з метою запровадження електронної книговидачі.
♦У бібліотеці відкрився «Мобільний консультативний центр з цифрової освіти для людей з особливими потребами».
♦У бібліотеці змінено провайдера "Укртелеком" на "X-City".
♦Бібліотека стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія.Цифрова освіта».
♦У бібліотеці діяла акція «Коробка вживаних речей». У співпраці з ГО «Картка Хмельничанина» та Хмельницькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України було зібрано 6 вантажних мікроавтобусів вживаних та нових речей (предмети одягу, посуд, іграшки, взуття та ін.), які були відправлені до дитячих будинків, лікарень, соціальних притулків, тощо.
♦Бібліотека стала головним призером флешмобу «Міжнародний день настільних ігор у моїй бібліотеці» та отримала від організатора флешмобу Благодійного Фонду «Бібліотечна країна» навчально-історичну гру «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921» та майже 90 книг сучасних українських авторів.
♦Бібліотека взяла участь у програмі «ПОЛіС», яка діє за підтримки та сприяння Міжнародної організації IREX. Мета проекту: вибудувати плідну співпрацю між поліцією та тими, заради кого вона працює – громадою. Відеосюжет про захід у рамках проєкту: http://mistotv.com.
♦Завідуюча бібліотеки Венгрова Т. Ю. була нагороджена грамотою за кращу доповідь на Всеукраїнській науковій конференції студентів та молодих вчених «Молодь: освіта, наука, духовність», яку організував Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна".
♦У бібліотеці почали грати у соціальну гру Ради Європи «Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини».
♦Бібліотека стала переможцем міського огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС, присвяченого 20-річчю Конституції України.
♦Бібліотека стала учасником Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек завдяки перемозі у конкурсі проєктів "Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек" за фінансової підтримки програми «Бібліоміст» та експертної підтримки громадської організації «Центр Медіареформ».
♦Завідуюча бібліотекою Тетяна Венгрова стала фіналісткою інноваційного проєкту "Сучасний бібліотекар" від Програми "Бібліоміст".
♦Бібліотека здобула перемогу у міському етапі конкурсу на кращу нетрадиційну книжкову виставку, присвячену 75-річчю утворення Хмельницької області. Виставка була підготовлена на високому професійному рівні, з використанням елементів новизни, застосуванням дизайнерського підходу в оформленні стелажів, розробкою кросворда за тематикою виставки.
♦Читачка бібліотеки Волошина Анастасія стала переможцем у ІІ міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2012».
♦В рамках проекту "Сучасна бібліотека йде в люди" спільно із колегами бібліотек-філій №7 та №10 проведено круглий стіл на тему "Діалог з громадою" у Південно-Західному мікрорайоні міста.