Блог "Бібліотека-філія №11"
"Для громади –
важлива, для тебе особлива. Бібліотек@" |
|
Адреса: 29016, м. Хмельницький, Львівське шосе, 47/2
(мікрорайон Південно-Західний)
e-mail: kmcbs.f11@gmail.com; skype: kmcbs.f11; Facebook
група у Facebook
Телефон: (0382) 66-05-83
Обслуговує користувачів:
(графік роботи на зимовий період з 1 вересня до 31 травня)
Вівторок – субота: з 1000 до 1730.
Неділя: з 1000 до 1630.
Вихідний – понеділок, другий вихідний за окремим графіком.
Дезінфекція приміщення: 1200—1215, 1500—1515.
Санітарний день – останній день місяця.
|
|
Завідуюча:
Глива Алла Іванівна
Бібліотекарки:
Білецька Алла Володимирівна
Потравна Інна Вікторівна
Структура: • Читальний зал • Абонемент
Коротка історична довідка:
У 1969 році в центрі міста Хмельницького по вул. 25 Жовтня (нині вул. Проскурівська) відкрита бібліотека-філія №11. На той час фонд бібліотеки сстановив 27 749 примірників. Бібліотека розвивалася, фонд збільшувався. У 1983 році фонд бібліотеки збільшився майже на 10 тисяч. Приміщення потребувало розширення. У зв'язку з цим, за рішенням міськвиконкому, у 1983 році бібліотеку було переведено у приміщення за адресою Львівське шосе, 47/2.
За період з 1983 по 1989 роки завідуючі бібліотекою змінювалися: Воскобойникова Белла Ісаївна, Бєсєдіна Тетяна Олександрівна, Заборовська Ольга Олександрівна, Тютюнник Лідія Пилипівна. У 1989 році приступила до обов'язків завідуючої Марценюк Віра Порфирівна, яка працювала на цій посаді до 1999 року. Більше 10 років завідуючою була Сінькова Світлана Володимирівна, з 2010 року бібліотеку очолювала Лебідь Владислава Владиславівна. З 1 березня 2013 року естафету завідування прийняла Венгрова Тетяна Юріївна. Із січня 2021 року бібліотеку очолює Глива Алла Іванівна.
Для потреби користувачів у книгозбірні працюють 3 комп'ютери з підключенням до Інтернету, бібліотека надає послуги ксерокопіювання та друку. З 2013 року під девізом «Для громади – важлива, для тебе особлива. Бібліотек@» розпочав свою роботу блог https://biblioteka11.wordpress.com, на якому розміщуються актуальні статті про роботу бібліотеки.
У фейсбуці створена персональна сторінка книгозбірні www.facebook.com/biblioteka11, яка служить для популяризації роботи бібліотеки, реклами культурних заходів. У 2016 році на базі бібліотеки розпочав свою роботу клуб за інтересами «Бібліорозмовини». Даний клуб об'єднує людей переважно пенсійного віку. Мета діяльності клубу полягає у створенні сприятливих умов для самореалізації та гармонійного розвитку особистості, розширення світогляду, активного дозвілля, пропаганди здорового способу життя, збереження фізичного, психічного та соціального здоров'я членів клубів, сприяння підвищенню громадянської свідомості.
На 1 січня 2024 року: у бібліотеці читають 2 383 особи.
Фонд: 15 086 примірників книг та періодичних видань.
Основні напрямки роботи:
У бібліотеці працює клуб «Бібліорозмовини».
Мета: розвиток творчих здібностей, розширення світогляду, спілкування людей старшого віку, оздоровлення без ліку.
Засідання відбуваються: один раз у три місяці.
Згідно з міською програмою «Нова лінія культурних змін» діє Мобільний консультативний центр із цифрової освіти для людей з особливими потребами.
Додаткові послуги:
-
користування нічним абонементом;
-
надання послуг Інтернет;
-
сканування;
-
ксерокопіювання;
-
друк документів;
-
|
Додаткова інформація:
♦У січні запроваджено електронну книговидачу.
♦Із січня для здобувачів навчальних закладів профтехосвіти Південно-Західного мікрорайону міста розпочато цикл тренінгів із працевлаштування «Кар'єрні вікенди». Зустрічі проходять у межах втілення проєкту «СпівДія Кар'єра», який реалізовується Фондом «СпівДія» за підтримки DanChurchAid та фінансування Danida (Міністерства закордонних справ Данії). Тренерка – сертифікована кар'єрна консультантка, HR, фахівчиня з підбору та адаптації персоналу Альона Підлужна-Ткач.
♦У січні в бібліотеці розпочато штрихкодування активного фонду з метою запровадження електронної книговидачі.
♦16 березня на базі бібліотеки було проведено методичний семінар «Бібліотечні інновації – в практику роботи» для працівників ЦБС.
♦На базі бібліотеки із липня почав діяти проєкт «Вільна мама», який реалізовується разом з ГО «Жіночий Хаб».
Від початку повномасштабного російського вторгнення, бібліотека проводить заходи для внутрішньо переміщених осіб. Із червня працівниці налагодили активну співпрацю із волонтерами Хмельницької міської організації Червоного Хреста України та спільно організовують зустрічі із метою психологічного і емоційного розвантаження для відвідувачів даної категорії та зацікавлених читачів.
♦У бібліотеці відкрився «Мобільний консультативний центр з цифрової освіти для людей з особливими потребами».
♦У бібліотеці змінено провайдера "Укртелеком" на "X-City".
♦Бібліотека стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія.Цифрова освіта».
♦У бібліотеці діяла акція «Коробка вживаних речей». У співпраці з ГО «Картка Хмельничанина» та Хмельницькою обласною організацією Товариства Червоного Хреста України було зібрано 6 вантажних мікроавтобусів вживаних та нових речей (предмети одягу, посуд, іграшки, взуття та ін.), які були відправлені до дитячих будинків, лікарень, соціальних притулків, тощо.
♦Бібліотека стала головним призером флешмобу «Міжнародний день настільних ігор у моїй бібліотеці» та отримала від організатора флешмобу Благодійного Фонду «Бібліотечна країна» навчально-історичну гру «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921» та майже 90 книг сучасних українських авторів.
♦Бібліотека взяла участь у програмі «ПОЛіС», яка діє за підтримки та сприяння Міжнародної організації IREX. Мета проекту: вибудувати плідну співпрацю між поліцією та тими, заради кого вона працює – громадою. Відеосюжет про захід у рамках проєкту: http://mistotv.com.
♦Завідуюча бібліотеки Венгрова Т. Ю. була нагороджена грамотою за кращу доповідь на Всеукраїнській науковій конференції студентів та молодих вчених «Молодь: освіта, наука, духовність», яку організував Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна".
♦У бібліотеці почали грати у соціальну гру Ради Європи «Країна Гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини».
♦Бібліотека стала переможцем міського огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС, присвяченого 20-річчю Конституції України.
♦Бібліотека стала учасником Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек завдяки перемозі у конкурсі проєктів "Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек" за фінансової підтримки програми «Бібліоміст» та експертної підтримки громадської організації «Центр Медіареформ».
♦Завідуюча бібліотекою Тетяна Венгрова стала фіналісткою інноваційного проєкту "Сучасний бібліотекар" від Програми "Бібліоміст".
♦Бібліотека здобула перемогу у міському етапі конкурсу на кращу нетрадиційну книжкову виставку, присвячену 75-річчю утворення Хмельницької області. Виставка була підготовлена на високому професійному рівні, з використанням елементів новизни, застосуванням дизайнерського підходу в оформленні стелажів, розробкою кросворда за тематикою виставки.
♦Читачка бібліотеки Волошина Анастасія стала переможцем у ІІ міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2012».
♦В рамках проекту "Сучасна бібліотека йде в люди" спільно із колегами бібліотек-філій №7 та №10 проведено круглий стіл на тему "Діалог з громадою" у Південно-Західному мікрорайоні міста.